Гвіздок у шині: запаска проти ремонтного комплекту

Насправді варіантів виходу із ситуації, в якій було пошкоджено колесо автомобіля, досить багато: починаючи з «дідівського» методу і закінчуючи викликом евакуатора.

Нині усе частіше автокомпанії комплектують нові моделі автомобілів ремонтним набором, відмовляючись при цьому від запасного колеса. По суті, йдучи на такий крок, виробники мають лише одну (але глобальну!) мету — зменшення ваги автомобіля, а отже і витрати палива.

Проте чи завжди ефективний ремнабір, і що робити без традиційної запаски?

Запаска

Запасне колесо підходить практично для усіх ситуацій, пов’язаних з пошкодженням колеса. Не запасці можна без особливих зусиль дістатися до шиномонтажу або кінцевого пункту подорожі навіть у разі значного віддалення від нього.

Однак, є і недоліки, які змушують автовиробників відмовлятися від цього, по суті, універсального засобу. Запасне або докаточне колесо, а також балонний ключ і домкрат, без яких марно возити за собою запаску, мають досить велику вагу. А якщо говорити про економічність, то на рахунку кожний кілограм! До того ж місце, яке використовується для зберігання колеса і приладь, після звільнення дасть більше корисного простору.

Утім, при постійній їзді в поганих дорожніх умовах рекомендується використовувати саме повнорозмірне запасне колесо. Важливими при цьому є уміння та навички поводження з домкратом, які, на жаль, усе рідше зустрічаються у сучасних водіїв.

Ремкомплект

Винахід і застосування ремонтного комплекту є своєрідним прогресом. Його основна перевага — мала вага і невеликі розміри. Так, розрахували, що заміна запасного колеса ремонтним набором допоможе зекономити від 0,1 до 0,2 л палива на 100 км.

До «класичної» версії ремкомплекту, що застосовують в іномарках, входять герметик і автокомпресор. Інколи самостійний ремонт вдається здійснити, не знімаючи колесо. Однак, дуже часто прокол неочевидний (наприклад, цвяшок, що «уп’явся» в колесо, занадто малий або й зовсім випав, залишивши місце проколу непомітним). Тому в більшості таких випадків, щоб відремонтувати колесо, його таки доведеться зняти чи хоча б підняти, а значить домкрат і ключ не варто залишати вдома. Хоча останній факт суттєво не вплине на збільшення маси ремонтних «потрібностей», порівнюючи із запаскою чи докаткою.

На жаль, зовсім небагато пошкоджень коліс можна усунути за допомогою такого ремонтного комплекту. Він застосовується лише для герметизації невеликих дефектів на протекторі — отворів не більше 6 мм у діаметрі. До того ж піна не дуже ефективна при низьких температурах. Також досить складна і тривала подальша процедура очищення від герметика шини і диска.

Заміна запаски ремкомплектом, безперечно, пов’язана з певними ризиками. Адже у разі серйозного проколу треба буде витратися на евакуатор або пожертвувати шиною! Проте автолюбителі, які не виїжджають далеко за межі міста, можуть цілком використовувати цей варіант.

Ремкомплект від Daewoo

Компанія Daewoo Power реалізує декілька автокомпресорів, до комплектації яких входить ремонтний набір. Це DW 20L PLUS, DW 35L PLUS, DW 55 PLUS. До переваг вибору цих моделей відносимо їхню малу вагу і компактність, а також наявність усіх необхідних для ремонту інструментів, зібраних разом.

Ремкомплект для безкамерних шин дозволяє самостійно усунути невеликий прокол навіть у польових умовах. До нього входять монтажні інструменти, резинові джгути і спеціальний клей. Процедуру ремонту детально описано в інструкції з експлуатації автокомпресорів.

Цей спосіб усунення проколу є найбільш простим, порівнюючи з описаними вище, оскільки не має таких істотних недоліків, як велика вага (запаска чи докатка) і складність очищення колеса від герметика («класичний» ремкомплект). Із цвяхами, шурупами і дротом ремкомплект впорається на «відмінно». А із серйозними пошкодженнями типу бічного порізу або розрізу при наїзді на арматуру все значно серйозніше. І тут не обійтися без кваліфікованої допомоги.

Якщо ти автомобіліст, на жаль, дорожні «пригоди» неминучі. Кожен водій хоч раз, та потрапляв у ситуацію з «гвіздком у шині». В такому випадку завдяки ремнабору якісний самостійний ремонт можливий навіть далеко від цивілізації. І на полагодження не знадобиться багато часу та зусиль.

Тож навіть якщо ти запеклий гонщик чи той іще дорожній сердега і за жодних умов не розлучишся зі своєю запаскою, то ремонтний комплект не буде зайвим. Адже він легкий, невеликий за розміром і його застосування не потребує спеціальних навичок.

Удачі на дорогах!

Повернутися назад
Інші статті

На сьогоднішній день актуальним є питання альтернативного енергоживлення заміського будинку, дачі, гаража, будівельного майданчика або підприємства. І дійсно, у період відключення централізованого енергопостачання знеструмлення таких електроприладів, як холодильник, морозильна камера та водонагрівач приносить масу незручностей, а в разі відключення від електроенергії виробничого підприємства, СТО, цеху - призводить до суттєвих фінансових втрат.

Детальніше →

У заміському будинку, на дачі або присадибній ділянці справжнього господаря завжди панує порядок, а на доглянутих грядках зеленіють овочеві культури. А як приємно зібрати багатий урожай екологічно чистих домашніх овочів, вирощених власними руками!

Ключовим фактором для отримання багатого врожаю є хороша обробка грунту. Адже розпушена земля збагачується киснем, що сприяє зростанню зелених насаджень. 

 

Детальніше →

Прийшла весна, а це означає, що усім дачникам і городникам час братися до роботи, щоб восени зібрати добрий врожай. Культиватор у цих справах — перший помічник.

Він допоможе якнайкраще підготувати землю, звільнивши Вас при цьому від важкої праці. А потім Ви з новими силами зможете зайнятися більш приємними справами: посадкою овочів, квітів та облаштуванням присадибної ділянки.

Детальніше →

Правильне і регулярне проведення самостійного і сервісного технічного обслуговування забезпечить тривалу безперебійну роботу вашого інструмента. У цій статті ми наводимо рекомендації щодо техобслуговування бензопил Daewoo.

Детальніше →