ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЛАНЦЮГОВИХ БЕНЗИНОВИХ ПИЛ

Технічне обслуговування бензопил, як і іншого інструменту, можна умовно поділити на два види: ТО в сервісному центрі та самостійне ТО. При цьому один вид не виключає інший.

Так, планове техобслуговування в сервісному центрі проводиться з певною періодичністю, найчастіше позначеною в інструкції з експлуатації, і нерідко є однією з гарантійних умов. Таке обслуговування має на увазі дії, призначені для виконання фахівцем, наприклад регулювання карбюратора, заміна повітряного і паливного фільтрів, заточення пиляльного ланцюга й інше. Це необхідно для правильного функціонування і довговічної роботи інструменту.

Самостійне техобслуговування виконується користувачем перед кожним запуском або через невеликі проміжки часу. До таких дій належать: підготовка паливної суміші, встановлення шини і ланцюга, різні види перевірок пристрою перед початком експлуатації (подача мастила ланцюга і шини, спрацьовування ланцюгового гальма, правильність натягу ланцюга й ін.). Це обов’язкові заходи для забезпечення якісної та безпечної роботи.

У разі виникнення несправності рекомендується звертатися виключно в авторизовані сервісні центри, співробітники яких мають відповідні знання і вміння для ремонту виробу, а також фірмові запчастини. До того ж так ви не ризикуєте втратити гарантію та можете бути впевнені в якості обслуговування.

І якщо з СЦ все зрозуміло (просто віддаєте інструмент під владу фахівців), то щодо самостійного технічного обслуговування часто виникають питання. Ми пропонуємо вам алгоритм правильного ТО, яке здійснюється користувачем.

1. Монтаж пиляльного оснащення на інструмент

Перед встановленням пиляльного ланцюга необхідно переконатися в тому, що він добре заточений. Також завжди перевіряйте ланцюг і шину на знос перед початком експлуатації.

• Для початку покладіть пилу і різальне оснащення на рівну поверхню. Потім зніміть кришку для захисту зірочки.

• Встановіть пиляльну шину. Визначте правильний напрямок ланцюга (ряд зубів, розташований зверху напрямної шини, гострими краями має бути спрямований до кінця шини).

• Одягніть ланцюг на зірочку, а потім на напрямну шину. Відрегулюйте положення гайки натягу ланцюга. Поверніть захист на місце і закріпіть.

• Наступним кроком буде перевірка натягу ланцюга: не допускайте його перетягування або надмірного ослаблення. Проводьте регулювання за допомогою спеціально призначеного гвинта. Проверніть ланцюг рукою, щоб переконатися у плавному обертанні. Потім ретельно затягніть гайки.

Ланцюг може розтягнутися через нагрівання під час роботи. Простежте і відрегулюйте натяг, якщо в цьому з’явиться потреба.

2. Приготування і заправлення паливною сумішшю

Найчастіше виробники оснащують бензопили двотактними моторами, що має на увазі застосування паливної суміші. Дуже важливо приготувати її в правильних пропорціях для забезпечення безперебійної роботи.

Отже, на прикладі бензопил Daewoo, необхідно виконати такі рекомендації під час приготування паливної суміші:

• Використовуйте тільки неетилований бензин. Його октанове число не має бути менше 92.

• Застосовуйте спеціальну оливу для двотактних двигунів з повітряним охолодженням.

• Співвідношення бензину й оливи обирайте відповідно до рекомендацій виробника оливи.

• Для змішування використовуйте чисту каністру. Налийте в неї половину відміряної кількості бензину, потім усю оливу і добре збовтайте. Вилийте решту бензину в цю каністру і продовжуйте збовтування ще не менше 1 хвилини. Суміш має бути акуратно і ретельно розмішаною.

Для заправки бензопили Daewoo виконайте такі дії:

• Відкрутіть, зніміть і покладіть на суху чисту поверхню кришку паливного бака.

• Заповніть бак бензиновою сумішшю на 80 %.

• Поверніть на місце і закрутіть кришку бака, витріть насухо можливі патьоки палива на бензопилі.

3. Заливання мастила для ланцюга

Наступним етапом є заливання оливи для змащення пиляльного ланцюга і шини. Візьміть спеціальну оливу, призначену для експлуатації в будь-яку пору року. Використовуйте виключно нову, свіжу оливу, інакше є ризик пошкодження оливонасоса і виходу його з ладу.

Залийте оливу в оливний бачок не до країв. Щільно закрутіть кришку і ретельно видаліть пролиту оливу з поверхні бензопили.

Перевірте мастильні канали пиляльного полотна, наявність мастила на голчастому підшипнику ведучої зірочки, а також на веденій зірочці. У разі потреби прочистіть канали на шині пили і змастіть провідну зірочку. Якщо відсутнє мастило на ведучій зірочці, скористайтеся консистентним мастилом.

Після запуску двигуна перевірте подачу оливи, запустивши ланцюг на середніх обертах і спрямувавши на світлу поверхню, щоб переконатися в рівномірному розпиленні оливи.

Починаючи роботу з бензопилою, навіть якщо ви є досвідченим користувачем, обов’язково уважно вивчіть прикладену інструкцію. Вона містить графік технічного обслуговування, в якому чітко позначені процедури, що виконуються оператором інструмента самостійно, і докладні рекомендації щодо їх виконання. Всі інші роботи з обслуговування бензопили мають виконуватися в авторизованому сервісному центрі. Тільки так ми можемо гарантувати тривалу, надійну і безперебійну експлуатацію вашого пристрою.

Повернутися назад
Інші статті

На сьогоднішній день актуальним є питання альтернативного енергоживлення заміського будинку, дачі, гаража, будівельного майданчика або підприємства. І дійсно, у період відключення централізованого енергопостачання знеструмлення таких електроприладів, як холодильник, морозильна камера та водонагрівач приносить масу незручностей, а в разі відключення від електроенергії виробничого підприємства, СТО, цеху - призводить до суттєвих фінансових втрат.

Детальніше →

У заміському будинку, на дачі або присадибній ділянці справжнього господаря завжди панує порядок, а на доглянутих грядках зеленіють овочеві культури. А як приємно зібрати багатий урожай екологічно чистих домашніх овочів, вирощених власними руками!

Ключовим фактором для отримання багатого врожаю є хороша обробка грунту. Адже розпушена земля збагачується киснем, що сприяє зростанню зелених насаджень. 

 

Детальніше →

Прийшла весна, а це означає, що усім дачникам і городникам час братися до роботи, щоб восени зібрати добрий врожай. Культиватор у цих справах — перший помічник.

Він допоможе якнайкраще підготувати землю, звільнивши Вас при цьому від важкої праці. А потім Ви з новими силами зможете зайнятися більш приємними справами: посадкою овочів, квітів та облаштуванням присадибної ділянки.

Детальніше →

Насправді варіантів виходу із ситуації, в якій було пошкоджено колесо автомобіля, досить багато: починаючи з «дідівського» методу і закінчуючи викликом евакуатора. Проте чому сучасні автовиробники усе частіше віддають перевагу ремкомплекту?

Детальніше →