Як вибрати генератор?

Як вибрати генератор?

На сьогоднішній день актуальним є питання альтернативного енергоживлення заміського будинку, дачі, гаража, будівельного майданчика або підприємства. І дійсно, у період відключення централізованого енергопостачання знеструмлення таких електроприладів, як холодильник, морозильна камера та водонагрівач приносить масу незручностей, а в разі відключення від електроенергії виробничого підприємства, СТО, цеху - призводить до суттєвих фінансових втрат.

Як же вибрати резервне джерело електроенергії?

Ідеальним вирішенням проблеми стане придбання бензинового генератора (електростанції). На сьогоднішній день це найдешевший і найфункціональніший варіант з існуючих типів електрогенераторів. Судіть самі. Генератори за типом двигуна поділяються на бензинові, дизельні та газові. Газові генератори самі по собі передбачають лише стаціонарне використання та відрізняються суттєвою дорожнечею. До того ж, якість нашого газу в магістралях залишає бажати кращого, тому газові генератори часто виходять з ладу. Дизельні генератори також мають великі габарити та вагу, через що їх транспортування стає досить проблематичним. А скільки зусиль (найчастіше марних) потребує запуск дизельного генератора в холодну пору року!

Бензинові генератори відрізняються від своїх «побратимів» невисокою ціною, мобільністю, простотою запуску та високою надійністю. Бензогенератор стане Вашим надійним помічником у побуті та на виробництві.

Електрогенератор для будинку та дачі фірми Daewoo

Класифікація бензинових генераторів

За кількістю фаз

Бензогенератори можуть бути як однофазними (220 Вольт), так і трифазними (380 Вольт). Тут слід зазначити, що трифазні генератори часто також мають розетку і на 220 Вольт, проте потужність струму в ній буде у три рази менше від номінальної потужності генератора, яка передбачена для роботи в трифазному режимі. Це виходить тому, що розетка на 220 Вольт живиться від однієї з трьох фаз.

Розетка для підключення приладів до 220 В у бензиновому генераторі

За номінальною потужністю

Основною характеристикою генератора є номінальна потужність. Тут можна умовно розділити генератори на три основні групи:

  • Генератори малої потужності. Номінальна потужність таких станцій 1,5-3,0 кВт. Це компактні мобільні пристрої, що ідеально підходять для транспортування (наприклад, для відпочинку на природі). Цей варіант також добре підходить для роботи одного-двох електроінструментів невеликої потужності (дрилі, болгарки) в умовах будівельного майданчика.
  • Генератори середньої потужності. Номінальна потужність таких станцій 3,0-5,0 кВт. Це найпопулярніший варіант для забезпечення енергопостачання приватного будинку або роботи досить потужних електроінструментів в умовах будівництва або виробництва.
  • Генератори високої потужності. Номінальна потужність таких станцій перевищує 5 кВт. Великий котедж з досить великою кількістю споживачів електроенергії - ось основне застосування генераторів цього класу. Для виробничих цілей це також ідеальне рішення.

Бензогенератори малої та середньої потужності можуть бути обладнані опцією електростартера - запуск генератора може бути проведений як в ручному режимі шляхом заводу пусковим шнуром, так і поворотом ключа запалювання (як в автомобілі). Генератори високої потужності практично завжди мають електростартер, оскільки потужний двигун має велику компресію і запускати його в ручному режимі не завжди зручно.

Зовнішня панель пристрою для електрозапуску

Нюанси будови електростанцій

Витрати палива бензогенераторів становлять приблизно 0,55 літра на годину на один кіловат виданої потужності. Тобто за енергоспоживання підключеного до генератора приладу потужністю в 1 кВт, витрачаємо бензину півлітра на годину, якщо живляться два кіловати - витрачаємо один літр на годину.

В якості палива використовується чистий бензин марки не нижче А-92. Для змащення двигуна застосовується автомобільне напівсинтетичне або синтетичне моторне мастило (10W30, 5W30). Мастило в двигуні слід міняти згідно з інструкцією відповідно до відпрацьованих мотогодин. До слова, в бензинових генераторах торгової марки Daewoo передбачений електронний дисплей, на який виводиться інформація про відпрацьовані двигуном мотогодини, а також інші основні параметри: напруга і сила струму, його частота.

Пристрій відображення параметрів роботи електростанції для будинку

Щоб уникнути виходу з ладу електричної частини бензогенератора через коротке замикання споживача, на лицьовій панелі генератора передбачені автомати аварійного відключення. Крім основних розеток генератора передбачені клемні виходи на 12 Вольт, які можна використовувати для зарядки штатного акумулятора або автомобільного акумулятора за необхідності.

Дуже важливим моментом в комплектації бензогенератора є наявність блоку AVR - пристрою, що стабілізує параметри струму. Це справді необхідна опція при підключенні різного роду електроніки та офісної техніки, а також газових котлів, оснащених електронними блоками автоматики. До слова, всі бензинові генератори торгової марки Daewoo оснащені цим пристроєм.

При підборі бензогенератора слід врахувати сумарну потужність споживачів, які будуть одночасно підключені за роботи генератора з урахуванням запасу потужності в 30%, оскільки робота генератора в режимі максимальної потужності істотно знижує моторесурс пристрою. Дуже важливим фактором є робота від бензогенератора споживачів, що мають в конструкції електродвигун (електроінструмент, насоси і т. д.), оскільки в момент запуску електродвигун споживає потужність, яка до трьох разів перевищує номінальну потужність двигуна - позначаються так звані пускові струми.

Розміщують бензогенератор в нежитлових приміщеннях або на вулиці під навісом, щоб уникнути отруєння людей продуктами згоряння палива. Проводка, що йде від бензогенератора до споживачів, повинна мати переріз, що відповідає максимальній потужності одночасно підключених споживачів.

Бажаємо Вам приємних та корисних покупок! Наші менеджери завжди готові відповісти на всі Ваші запитання!

Повернутися назад
Інші статті

У заміському будинку, на дачі або присадибній ділянці справжнього господаря завжди панує порядок, а на доглянутих грядках зеленіють овочеві культури. А як приємно зібрати багатий урожай екологічно чистих домашніх овочів, вирощених власними руками!

Ключовим фактором для отримання багатого врожаю є хороша обробка грунту. Адже розпушена земля збагачується киснем, що сприяє зростанню зелених насаджень. 

 

Детальніше →

Прийшла весна, а це означає, що усім дачникам і городникам час братися до роботи, щоб восени зібрати добрий врожай. Культиватор у цих справах — перший помічник.

Він допоможе якнайкраще підготувати землю, звільнивши Вас при цьому від важкої праці. А потім Ви з новими силами зможете зайнятися більш приємними справами: посадкою овочів, квітів та облаштуванням присадибної ділянки.

Детальніше →

Насправді варіантів виходу із ситуації, в якій було пошкоджено колесо автомобіля, досить багато: починаючи з «дідівського» методу і закінчуючи викликом евакуатора. Проте чому сучасні автовиробники усе частіше віддають перевагу ремкомплекту?

Детальніше →

Правильне і регулярне проведення самостійного і сервісного технічного обслуговування забезпечить тривалу безперебійну роботу вашого інструмента. У цій статті ми наводимо рекомендації щодо техобслуговування бензопил Daewoo.

Детальніше →