Як вибрати культиватор?

Як вибрати культиватор?

У заміському будинку, на дачі або присадибній ділянці справжнього господаря завжди панує порядок, а на доглянутих грядках зеленіють овочеві культури. А як приємно зібрати багатий урожай екологічно чистих домашніх овочів, вирощених власними руками!

Ключовим фактором для отримання багатого врожаю є хороша обробка грунту. Адже розпушена земля збагачується киснем, що сприяє зростанню зелених насаджень. До того ж, при оранці грунту видаляються бур'яни, і вони не витягують поживні речовини, які повинні дістатися культурним рослинам. Однак обробити навіть кілька соток ділянки під палючим сонцем - завдання, яке під силу не кожному. Після таких фізичних навантажень потрібно не один день відпочинку, а ділянки великої площі опрацювати вручну - і зовсім непосильне завдання. Як же бути в цій ситуації?

Незамінним помічником городників стане культиватор. Давайте зупинимося на питанні вибору цієї корисної техніки більш детально.

Усе починається з двигуна

За типом двигуна культиватори поділяються на бензинові та електричні. Дизельним двигуном оснащуються переважно мотоблоки, проте це значно дорожчий і більш громіздкий варіант, тому застосування такого роду пристроїв обгрунтовано хіба що на великих фермерських господарствах з великими посівними площами, тому в цій статті ми їх розглядати не будемо.

Електричні культиватори - оптимальний варіант для невеликих садових ділянок та теплиць. Тут варто відзначити, що в теплицях (замкнутий простір!) припустимо застосовувати лише електричні культиватори через відсутність у них вихлопних газів.

Визначаємося з класом

Електричні культиватори умовно можна розділити на два основні класи: легкий клас - їх ще називають мінікультіватор, та середній клас.

Мінікультіватори дуже компактні, потужність таких пристроїв становить, як правило, 1,0-1,7 кВт. Цього цілком достатньо для обробки невеликих грядок та теплиць. Привід від двигуна до фрез - редукторний, черв'ячного типу. Ширина обробки складає 20-30 см, глибина обробки - до 20 см, що дуже зручно для обробки, наприклад, квітників.

Електричні культиватори середнього класу за своєю конструкцією та характеристиками схожі з бензиновими. Потужність двигуна у них варіюється в межах 1,7-2,0 кВт, що підходить для обробки невеликих садових ділянок. Привід від двигуна до фрез також, як правило, редукторний, черв'ячного типу. Однак слід зазначити, що в електричному культиваторі Daewoo DAT 2000E передбачений ланцюгової редуктор! А це особливість виключно бензинових культиваторів. Чим же він такий хороший? По-перше, ланцюговий редуктор технічно набагато простіше й ефективніше черв'ячного, крім того, він володіє більш удосконаленим передавальним числом, що дозволяє максимально знизити навантаження на двигун і передати максимум потужності від двигуна на обертові фрези.

Тепер торкнемося бензинових культиваторів. Їх також можна умовно розділити на три класи: легкі, середнього класу і важкі. Двигуни бензинових культиваторів чотиритактні, одноциліндрові, з повітряним охолодженням. Привід від двигуна до фрез може бути як черв'ячного типу, так і ланцюговий, що більш доцільно, як зазначалося вище. До речі, всі бензинові культиватори торгової марки Daewoo оснащені редукторами саме ланцюгового типу.

  • Легкі культиватори мають потужність 3,5-5,0 к. с., ширину обробки до 60 см, глибину обробки до 28 см, вагу близько 30 кг. Такі культиватори підходять для обробки легких ґрунтів на площі до 5-6 соток. Слід зазначити, що реверс (задній хід) в таких пристроях, як правило, не передбачений. Через відносно невеликі потужності і ваги легкі культиватори не підходять для обробки цілини, важких глинистих ґрунтів та великих площ. Використання навісного обладнання часто не передбачено.
  • Культиватори середнього класу мають потужність 4,5-5,5 к. с., ширину обробки до 60 см, глибину обробки до 30 см і вагу близько 45 кг. Такі культиватори підходять для обробки більшості типів грунтів, цілини, площ близько 10-12 соток. У цих моделях, як правило, передбачений задній хід, що, зважаючи на досить велику вагу, дуже важливо, якщо на легких ґрунтах культиватор починає «закопуватися». До того ж, обробка цілини найбільш легка і продуктивна, коли одна смуга ділянки обробляється в декілька заходів вперед-назад. У культиваторах середнього класу передбачена можливість використання різного навісного устаткування, такого як, наприклад, плуг, підгортальники, колеса-грунтозачепи та ін. До слова, в лінійці садової техніки всесвітньо відомої торгової марки Daewoo є два види комплектів навісного обладнання: DATS-10 і DATS-20, які дозволяють використовувати культиватор максимально ефективно і універсально.
  • Важкі культиватори за функціоналом аналогічні культиваторам середнього класу, однак мають ще більш високі характеристики: потужність понад 5,5 л. с., ширину обробки до 90 см, глибину обробки 30 см, вагу близько 55 кг. Такі культиватори підходять для обробки всіх типів грунтів, цілини, площ понад 12 соток. Задній хід і можливість використання навісного обладнання є невід'ємними опціями такого пристрою.

Для легкої роботи та довгого "життя"

До початку роботи необхідно під свій зріст правильно відрегулювати руківя управління культиватором і встановити необхідну висоту сошника (мотижної шпори), щоб робота культиватором була невтомною, а глибина обробки грунту максимальною і при цьому культиватор не закопувався б у землю.

Технічне обслуговування культиватора нескладне, проводиться згідно з інструкцією з експлуатації. У разі використання електрокультиватора дуже важливим фактором є правильний підбір дрота-подовжувача за поперечним перерізом, залежно від його довжини. Електрокультиватор ні в якому разі не повинен використовуватися в сиру погоду і зберігатися у вогкості.

Правила експлуатації культиватора, вказані на корпусі

Бензиновий культиватор також обслуговується згідно з інструкцією з експлуатації. Застосовуване паливо - чистий бензин марки А-95, моторне мастило - синтетичне або напівсинтетичне марок 5W40 та 10W40 відповідно.

Паливний бак бензинового культиватора Daewoo виконаний з металу

Мастило в ланцюговому редукторі - трансмісійне мастило. В обслуговуванні бензинового культиватора важливим моментом є чистка змінного елементу повітряного фільтру після кожної експлуатації, оскільки робота культиватором по сухому грунту призводить до утворення великої кількості пилу.

У разі правильного вибору культиватора під Ваші умови і завдання, він на довгі роки стане незамінним другом і помічником на присадибній ділянці.

Бажаємо Вам приємних і корисних покупок! Наші менеджери завжди готові відповісти на Ваші запитання.

Повернутися назад
Інші статті

Прийшла весна, а це означає, що усім дачникам і городникам час братися до роботи, щоб восени зібрати добрий врожай. Культиватор у цих справах — перший помічник.

Він допоможе якнайкраще підготувати землю, звільнивши Вас при цьому від важкої праці. А потім Ви з новими силами зможете зайнятися більш приємними справами: посадкою овочів, квітів та облаштуванням присадибної ділянки.

Детальніше →

Насправді варіантів виходу із ситуації, в якій було пошкоджено колесо автомобіля, досить багато: починаючи з «дідівського» методу і закінчуючи викликом евакуатора. Проте чому сучасні автовиробники усе частіше віддають перевагу ремкомплекту?

Детальніше →

Дуже часто виникає необхідність швидко та ефективно щось помити: чи то автомобіль, чи то плитку у дворі, чи то фасад, чи то килим. І більшість з нас навіть не здогадується, що для цього вистачить резервів одного пристрою Daewoo.

Детальніше →

Правильне і регулярне проведення самостійного і сервісного технічного обслуговування забезпечить тривалу безперебійну роботу вашого інструмента. У цій статті ми наводимо рекомендації щодо техобслуговування бензопил Daewoo.

Детальніше →